Serie A

Zhbllokon Lukaku, vulos D’Ambrosio, Interi fitore qetësie ndaj Genoas

Është gjithmonë ai, Romelu Lukaku, “shpëtimtari” i Interit. Sulmuesi belg shënoi golin e parë të sfidës (të pestin në pesë ndeshjet e luajtura deri tani në Serinë A) ndaj Genoas, e fituar 0-2 nga zikaltrit.

Në minutën e 65-të të ndeshjes, kur mendohej se sfida po shkonte drejt barazimit, pasi skuadra e Conte nuk po godiste portën, erdhi goli i Lukakut pas kombinimit me Barellan. Në rënie e sipër, 26-vjeçari goditi me vështirësi me të majtën, me topin që shkoi në krahun e majtë të portierit, duke tundur rrjetën.

Kaq i mjaftoi ekipit të Contes për të administruar lojën, madje në minutën e 79-të gjeti edhe golin e dytë me D’Ambrosion, i shërbyer me kokë nga Ranocchia, në zhvillimet e një këndoreje.

Një fitore që kthen në njëfarë mënyre qetësinë në kampin zikaltër pas barazimit me Lazion dhe humbjes në derbi me Milanin.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency