Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Zhegrova: Gabuan mbrojtja dhe portieri, sot nuk ishte dita jonë

Zhegrova: Gabuan mbrojtja dhe portieri
Zhegrova: Gabuan mbrojtja dhe portieri

Edon Zhegrova shënoi golin e avantazhit për Kosovën dhe të parin e “Dardanëve” në këto eliminatore, megjithatë skuadra nuk ia doli të marrë tri pikët ndaj Andorrës.

Duke folur për emisionin “Dardanët” në SuperSport, sulmuesi që luan për Lille në Francë, deklaroi se është momenti që të shohin përpara, pasi sot nuk ishte dita e Kosovës.

Një barazim që dhemb dhe ndihet si humbje…
Shumë e vërtetë dhe jemi të zhgënjyer, pasi të gjithë prisnim fitoren. Ndoshta dëshira e madhe për fitore ka ndikuar në lojën tonë. Ata luajtën gjithë kohës në mbrojtje, por ishim edhe pa fat, pasi duhej të bënim më mirë në rastin e golit të pësuar. Megjithatë tani nuk na mbetet gjë tjetër, veçse të shohim përpara.

Lexo edhe:

  1. Conte reagon pas shkarkimit, falenderime por edhe “thumbime” nga italiani
  2. Sylvinho i dëshpëruar: Shpirti dhe zemra nuk na mungoi, barazimi do të ishte i drejtë
  3. VIDEO/ Lojtarët e Perusë përleshen me policinë spanjolle, arrestohet portieri i kombëtares!
  4. E kryer/ Interi rinovon me një titullar, detajet e marrëveshjes

Pse Kosova ka prodhuar kaq pak raste?
Kur kundërshtari mbrohet me 11 lojtarë, bëhet e vështirë. Sot nuk ishte dita jonë, ndaj duhet të mendojmë për ndeshjet e ardhshme. Duhet të fokusohemi te e ardhmja, për të korrigjuar gabimet që kemi bërë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...