Copa America

Zhgënjen Brazili, VAR-i i anulon 2 penallti, fiton Peruja

Brazili zhgënjeu përballë Venezuelës në përballjen e parë të raundit të dytë të ndeshjeve në Copa America që po zhvillohet pikërisht në vendin “karioka”.

Në “Arena Fonte Nova” të Salvadorit, në prani të 42 587 shikuesve, “Seleçao”, përtej dominimit në lojë, nuk arriti t’u shënonte kundërshtarëve, duke marrë vetëm një pikë në këtë sfidë. 0-0 përfundoi ku takim, ku protagonist u bë sërish sistemi VAR.

Arbitri Julio Bascunan u konsultua në tri raste në pjesën e dytë me dhomën e VAR-it, duke mos akorduar një 11-metërsh për Brazilin sapo nisi pjesa e dytë, por ç’është më e rëndësishmja i anuloi “Seleçaos” dy gola, të shënuar nga Gabriel Jesus (60’) dhe Philippe Coutinho (87’) për pozicion jashtë loje.

Brazili, me këtë rezultat mbetet në krye të Grupit A me 4 pikë, aq sa ka edhe Peruja, që mposhti 1-3 Bolivinë në “Maracana”. Martins realizoi me 11-metërsh për Bolivinë në minutën e 28-te, por Guerrero barazoi në fundin e pjesës së parë. Në Fraksionin e dytë finalizimet e Farfan dhe Flores i dhanë një fitore shumë të rëndësishme Perusë, që në takimin e fundit do të përballet me Brazilin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency