Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Zhgënjen” Liverpool, e pëson nga Nottingham City

Liverpool ka ngecur në transfertën ndaj Nottingham Forest në “City Ground”.

Përtej dominimit të ndeshjes, skuadra e Jurgen Klopp e mbylli me humbjen 1-0 takimin e raundit të 13-të Premier League.

Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola,  ndërsa goli i vetëm i këtij takimi u realizua në minutën e 55’ nga Awoniyi, i cili i dhuroi 3 pikët ekipit të tij.

Pas kësaj sfide Liverpool renditet në vend të 7-të me 16 pikë, teksa Nottingham Forest ngjitet në vend të 19-të me 9 pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...