Champions League

Zhgënjen PSG, Manchester City në finale për herë të parë në histori

Asnjë surprizë në gjysmëfinalen e kthimit të Champions League mes Manchecter City-t dhe PSG-së. Skuadra angleze, e drejtuar nga Pep Guardiola, për herë të parë në histori arrin në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm për klube. Citizens, që kishin triumfuar 1-2 në Paris, fituan edhe takimin e kthimit në “Etihad” me rezultatin 2-0, pa e vënë më diskutim kualifikimin.

Një vit më parë, po në kohë pandemia, Neymar dhe Mbappe (nuk u aktivizua për arsye dëmtimi) u thyen në finale ndaj Bayernit, në këtë edicion zhgënjimi erdhi pak më herët.

Heroi i Manchester City-t në këtë ndeshje të dytë rezultoi Mahrez, që realizoi të dy golat e sfidës. Algjeriani e shënoi golin e parë që në minutën e 11-të, ndërsa të dytin në të 63-tën, pak para se Di Maria të ndëshkohej me karton të kuq, duke venitur plotësisht shpresat e PSG-së për një përmbysje të madhe.

Në sezonin e pestë në krye të Manchester City-t, Pep Guardiola është më pranë se kurrë trofeut për të cilin paguhet me shuma marramendëse nga sheikët e Citizens, teksa praktikisht ka fituar edhe titullin e Premier League-s, duke zbritur nga froni Liverpoolin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency