Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Zhgënjimi “Tatarusanu”, Milan gjen portierin e dytë në Itali

Pa Mike Maignan, jashtë për shkak të një dëmtimi të dyfishtë muskulor, javët e fundit ishte Ciprian Tatarusanu ai që mbrojti portën e Milanit, por pa mundur të bindte.

Kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni dhe nga Italia raportohet se me shumë mundësi “Djalli” nuk do rinovojë me portierin.

Kështu që në verë Milan do duhet të kërkojë për një portier të dytë për çdo rast.

Mediet italiane theksojnë se emri që është duke u marrë në konsideratë nga kampionët në fuqi të Italisë është ai i Marco Sportiello, portieri i Atalantës, kontrata e të cilit skadon në qershor dhe për këtë arsye ai mund të bashkohet shumë lehtë me Milan.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....