Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zi në botën e futbollit/ Ish-sulmuesi i Arsenal-it dhe Everton-it ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare

Ish-sulmuesi i Arsenal-it dhe Everton-it, Kevin Campbell është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

Mediet britanike bëjnë me dije se Campbell u sëmurë në fillim të këtij muaji, e cila i mori shumë shpejt jetën.

Lexo edhe:

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Arsenal bën me dije se ish-sulmuesi nuk ia doli të fitojë ndeshjen me të rëndësishme, atë për jetën e tij.

“Jemi të shkatërruar kur mësuam se ish-sulmuesi ynë Kevin Campbell ka vdekur pas një sëmundjeje të shkurtër. Kevin u adhurua nga të gjithë në klub. Të gjithë ne po mendojmë për miqtë dhe familjen e tij në këtë kohë të vështirë. Pusho në paqe, Kevin”,-njoftoi Arsenal.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...