Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zi në botën e futbollit, ndahet nga jeta ish-sulmuesi i Nottingham Forest

Ish-ylli i futbollit, anglezi Trevor Francis është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare.

Lajmin e kanë dhënë mediet britanike, të cilat raportojnë se legjenda e Nottingham Forest ka humbur jetën për shkak të një sëmundjeje të papritur.

Lexo edhe:

Ish-sulmuesi ka luajtur edhe me Sampdorian, por ai shkroi faqet më të rëndësishme të karrierës së tij me fanellën e Nottingham Forest, ku fitoi Kupa Evropiane dhe një Superkupë UEFA.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...