Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Zi në botën e futbollit, vritet në moshën 22-vjeçare ish-lojtari i Palermos dhe Torinos

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit, pasi Rosolino Celesia është vrarë përballë një klubi nate në Palermo, duke humbur jetën në moshën 22-vjeçare.

Sipas raportimeve të medieve italiane, i riu ndërroi jetë në spital pak pasi u qëllua me armë zjarri.

Lexoni edhe:

Dy vjet më parë, në moshën 20-vjeçare, ai vendosi të braktiste futbollin, por ish-sulmuesi ka një të kaluar të shkëlqyer në ekipet e të rinjve të Palermos dhe Torinos.

Me klubin Torinos ai luajti gjashtë ndeshje me ekipin U17, përpara se të transferohej në Palermo, me të cilin luajti dhjetë ndeshje në vitin 2018, duke shënuar një gol.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...