La Liga

Zidane: Nuk mund të refuzoja Perezin, ja objektivat te Reali

Me një xhaketë gri dhe këmishë të bardhë poshtë saj, Zinedine Zidane është shfaqur në sallën e konferencave për shtyp të Realit të Madridit, në krah të presidentit të skuadrës, Florentino Perez.

Trajneri francez pranoi sot të rikthehej në stolin e skuadrës me të cilën ngriti tre herë radhazi trofeun e Ligës së Kampionëve, para se të largohej në fillim të verës së kaluar, me vullnetin e tij të pavarur.

Në fjalët e para pas rikthimit, Zidane pranoi se është shumë i lumtur që është rikthyer sërish në Madrid, ndërsa theksoi se nuk mund të refuzonte kërkesën e presidentin Perez. Më pas Zidane foli edhe për objektivin e skuadrës deri në fund të sezonit, duke qenë se ekipi ka dalë nga gara për trofe.

“Jam këtu, sepse e dua këtë klub, ashtu si shumë të tjerë. Sapo më ka telefonuar presidenti Perez, i vetmi mendim ka qenë të rikthehem, pasi nuk mund t’i thoja jo atij. Ndjesitë janë pozitive dhe tani duhet të filloj të punoj. Fillimisht synojmë të mbyllim në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin aktual dhe më pas do të përgatitim skuadrën për vitin e ardhshëm”, tha Zidane.

Nuk munguan as fjalët e Perezit, që shprehu mirënjohjen ndaj Zidane, duke e falënderuar që pranoi rikthimin te Reali i Madridit, për më tepër në një moment kaq të vështirë.

Ndërkohë mediat spanjolle kanë raportuar edhe detaje nga kontrata e re e Zidane me Realin, e cila do të zgjasë deri në verën e vitit 2022, ndërsa francezi ka marrë premtimin për një merkato ëndrrash në verë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency