Futboll

Zinchenko dëshiron vetëm Napolin

Oleksandr Zinchenko e ka të qartë idenë për të ardhmen e tij. Sipas mediave angleze 20-vjeçari i Manchester City dëshiron me çdo kusht transferimin në Serinë A te skuadra e Napolit. Pavarësisht se lojtari gëzon vlerësimin e trajnerit Guardiola, vendimi i tij është largimi nga Citizens pasi kërkon të aktivizohet më shumë. Dejtuesit e klubit anglez kanë vendosur ta huazojnë futbollistin dhe shumë skuadra të Premier League kanë shfaqur interes për shërbimet e tij, por ai i ka rezufuar të gjitha pasi kërkon t’i bashkohet skuadrës së drejtuar nga Sarri.

To Top