Futboll

Zinedine Zidane, magjepsës edhe në moshën 45-vjeçare (Video)

Në ndeshjen e bamirësisë mes Legjendave të Francë 1998 dhe FIFA-s 1998, që revokonte Kupën e Botës së 20 viteve më parë (përfundoi me rezultatin 3-2), ish-“yjet” e futbollit treguan klasin e tyre edhe pse kanë kaluar vitë që i kanë varur këpucët në gozhdë. Nëse shikon këtë magji nga goditja e lirë e Zinedine Zidane e kupton më qartë se çfarë cilësie ka patur ky lojtar dhe pse konsiderohet një nga mesfushorët më të mirë të historisë së futbollit.

To Top