Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Zirkzee lojtar i mirë, por vetëm kaq”, legjenda e Milanit ul entuziazmin

Marco Van Basten nuk rrëmbehet nga euforia kur bëhet fjalë për Joshua Zirkzeen, një ndër sulmuesit më të mirë të sezonit të kaluar në Serie A.

Dhe një nga përforcimet e mundshme të Milanit në ofensivë për sezonin e ardhshëm. Me kuqezinjtë që pëlqejnë prej kohësh 23-vjeçarin e Bolognas.

Futbollist premtues, por është i ri dhe ende në hapat e para të karrierës. Duhet të presim për të parë sa i fortë është.

Lexo edhe:

Nuk di të them nëse mund të bëhet futbollist i madh, por është e sigurt që ka shumë cilësi. Sulmues i mirë, por vetëm kaq për momentin.

Milani ka nevojë për lojtarë shumë të mirë nëse dëshiron të fitojë dhe të rikthehet ekip i rëndësishëm në Europë“, u shpreh legjenda kuqezi.

Pavarësisht kualitetit të bashkëpatriotit të tij, Van Basten thekson se nuk është në gjendje ta përcaktojë nëse Zirkzee do të bëjë mirë me Milanin apo e kundërta.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...