Eredivisie

Ziyech shpërthen pas anulimit të sezonit: Titulli i përket Ajaxit!

Anulimi i kampionatit në Holandë dhe lënia vakant e titullit kampion ka tërbuar futbollistin e Ajaxit Hakim Zieyech i cili e ka mbyllur përpara kohe aventurën me harkëtarët pasi sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Chelsea-t. Në një intervistë për mediat holandeze, marokeni ka shpërthyer ndaj vendimit të federatës holandeze për të përfunduar përpara kohe sezonin dhe për të mos ja dhënë Ajaxit titullin kampion me skuadrën e Ten Hag që kryesonte me pikë të barabarta me AZ Alkmaar por qëndronte në vend të parë falë goleavarazhit më të mirë.

“Unë personalisht, me datë 1 korrik jam lojtar i Chelsea. Gjithsesi, është për të ardhur keq se si mbaroi sezoni kështu. Kam dëgjuar shumë gjëra të pakëndshme, të pavërteta. Njerëz që thonë se AZ e meriton titullin, pasi na kanë mundur 2 herë. I bie që golaverazhi nuk ka vlerë? Nuk llogaritet? Gjepura! Ajaxi është kampion. Si e fitoi PSV titullin në 2007? Me një gol më shumë diferencë. Ne nuk jemi zyrtarisht kampionët, por e dimë shumë mirë, të gjithë, se kampionët e këtij sezoni jemi ne”, përfundoi Ziyech.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency