Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ibrahimovic pakt me “Djallin”, edhe nje sezon te United

Zlatan Ibrahimovic vazhdon aventurën e tij me Manchester United. Ai dëmtimi i rëndë nuk e ka stepur asapk bomberin suedez, një gjë të tillë e vërteton rikuperimi i tij në kohë rekord, Zlatan ka arritur marrëveshjen me “Djajtë e Kuq” për të qëndëruar edhe për një tjetër sezon në mitikun “Old Trafold”.  Është vetë gjigandi suedez që e jep lajmin, përmes një postimi në faqen e tij në  tëiter, ku shihet sulmuesi i veshur si zoti duke i shtrënguar dorën në formën e një pakti personal Djallit.

Numri 9 që mbante 32-vjecari tashmë i ka kaluar, Romelu Lukaku, por ky është një detaj që nuk përmbën problem, pasi për një futbollist si Zlatan, i cili ka korrur suksese të panumërta kudo që ai ka luajtur është rezervuar fanella me numrin 10. Ibra është shprehur shumë i lumtur për firmën si dhe shtoi se ka punuar fort cdo ditë që ai ti rikthehej sa më shpejt fushave të blerta. Entuziazëm për arritjen e marrëveshjes është edhe tekniku i Man.United, Jose Mourinho, i cili është shprehur se eksperianca e Zlatan është thelbësore për skuadrën. Mourinho ka lënë të kuptojë që sulmuesi do të jetë i gatshëm për ekipin në fazën e dytë të kampionatit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...