Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zlatan Ibrahimovic thërret Milanin

Zlatan Ibrahimovic i vetëpropozohet Milanit. Një nga emrat më të përfolur ose më të kërkuar gjatë merkatos verore është ai i bomberit suedez. Cdo sezon transferimesh rreth tij ngrihet pyetja se ku do të luajë, Ibra. Ndyrshe nga herët e kaluara, emri i sulmuesit ndoshta nuk është lakuar shumë për shkak të dëmtimit të rëndë që pësoi në gju. Pavarësisht këtij fakti, interesi për Ibrën nga disa ekipe nuk mungon dhe njëri prej tyre është pikërisht Milani. Kuqezinjtë në mënyrë krejt të papritur, kanë një marrë një ftesë nga ana e 35-vjecarit. Sulmuesi në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ka dhënë garanci absolute se në Tetor ai do të jetë i gatshëm ti rikthehet fushës së blertë. Nisur nga kjo deklaratë Ibra mesa duket ka djegur etapat e rikuperimit dhe e pëlqen idenë e rikthimit  tek Milani.

Nga ana tjetër  dyshja e kuqezinjve Fassone-Mirabelli pasi morën sinjalin janë vënë menjëherë në lëvizje, për të përgatitur goditjen e fundit në merkato dhe do të jetë një goditje e dyfishtë për vijën e parë të sulmit, Ibra-Kalinic, ky i fundit pritet të transferohet në ditët në vazhdim, ndërsa për suedezin vendimi pwrfundimtarw do tw jepet pas datws 15 Gusht. Zlatan ka kërkuar  kontratë 1-vjecare dhe 7 milionë Euro në sezon. Kupola drjetuese e e Milanit është vënë në lëvizje ditët e ardhshme ndoshta mund të vijë dhe goditja e shumë pritur. Titulli i fundit kampion për Milanin u fitua më 2011 me Zlatan,  falë Zlatan ndoshta këtë herë nëse transferimi realizohet mund të shpresohet sërish tek ky trofe.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...