Europa League

Zlatani humb penalltinë, por Milani fiton thellë, Antwerpi “shuplakë” Mourinhos  

Milani bën detyrën në raundit e dytë të ndeshjeve në grupe në Europa League përballë Spartës së
Pragës, duke fituar me rezultatin e thellë 3-0 në një sfidë ku Zlatan Ibrahimovic humbi një penallti, që gjithsesi nuk ndikoi në objektivin që kishte “Djalli”. Gjiganti suedez shërbeu me zgjuarsi në minutën e 24-t Diazin, i cili e shfrytëzoi mundësinë që iu dha për të zhbllokuar rezultatin, ndërsa në të 36-tën sulmuesi veteran, më i spikaturi te kuqezinjtë në këtë fillim sezoni, fitoi një 11-metërsh që nuk arriti ta shndërronte në gol, pasi goditi traversën.

Pioli e la në stol në pushimin mes pjesëve, duke aktivizuar Leaon dhe ishte pikërisht braziliani autori i golit të dytë të “Djallit” në minutën e 57-të. 10 minuta më vonë Dalot shënoi golin e 3-0 dhe të fundit të takimit, me Milanin që siguroi fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Grupin H.

Nuk zhgënjen as Leicester City, që triumfoi 1-2 në fushën e vështirë të AEK-ut të Athinës. “Dhelprat” shënuan dy herë gjatë pjesës së parë me Jammie Vardyn me 11-metërsh dhe Choudhury-n, ndërsa vendësit shkurtuan në 1-2 diferencën me Tankovic, finalizim që nuk mjaftoi për të shangur humbjen e AEK-ut, që përtej dëshirës nuk ishte efikas në aksionet e tij në minutat e mbetura për të shmangur hubmjen.

Befasinë më të madhe të mbrëmjes e bëri skuadra belge Antwerp, që mposhti 1-0 Tottenhamin e Mourinhos me gol të Refaelof në minutën e 29-të.

Në takimet e tjera të orës 18:55 u arritën këto rezutate:

AC Milan – Sparta Prague      3-0

AEK – Leicester  1-2

Antwerp – Tottenham    1-0

CSKA Moskë – D. Zagreb              0-0

Feyenoord – Wolfsberger AC 1-4

FK Crvena Zvezda – Liberec   5-1

FK Zorya Luhansk – Braga     0-2

Gent – Hoffenheim  1-4

LASK – Ludogorets   4-3

Lille – Celtic        2-2

Qarabag – Villarreal 1-2

Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1-2

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency