Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Zvicra dhe “mallkimi” i 1/8-ave, a do ia dalë të kalojë në çerekfinale pas përballjes me Portugalinë?

Sonte kundër Portugalisë, Zvicra do të tentojë të thyejë mallkimin e 1/8-ave.

Zviceranët nuk kanë hyrë në një çerekfinale të Kupës së Botës që nga viti 1954, kur Botërori organizohej nga federata zviceriane.

Që atëherë skuadra e Zvicrës nuk ka mundur të jetë pjesë e 8 skuadrave më të mira në botë.

Ndeshja ndaj Portugalisë që do të zhvillohet këtë të martë, me motivimin që skuadra ka pas fitores ndaj Serbisë, mund të jetë një mundësi për të “thyer mallkimin”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...