Katar 2022

Zvicra e mban premtimin i dërgon 9.3 kg çokollatë Irlandës së Veriut!

Që Zvicra siguroi kualifikimin direkt në Botërorin Katar 2022 duhet të falenderojë edhe Irlandën e Veriut e cila arriti të frenonte Italinë në një barazim pa gola në Belfast. Mënyra më e mirë për t’i falenderuar britanikët ka qenë duke mbajtur premtimin të cilin zviceranët u kishin bërë para ndeshjes ku u kishin premtuar një sasi të caktuar cokollatash zvicerane të cilat njihen si më të mirat në botë nëse do të frenonin Italinë.

Federata e Futbollit të Zvicrës ka publikuar një video interesante. Në të shihet trajneri i përfaqësueses helvete, Murat Yakin duke peshuar çokollata zvicerane, dhe duke i paketuar ato për tia  dërguar për përfaqësueses së Irlandës së Veriut. Në total, bëhet fjalë për 9.3 kilogramë çokollatë që Zvicra e ka dërguar në Britaninë e Madhe.

Yakin kishte premtuar se do të dërgonte nga 100 gram çokollatë për secilën prej 93 minutave, në të cilat Irlanda e Veriut nuk pësoi gol kundër italianëve.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency