IPKO Superliga

Zyrtare, Afrim Toverlani merr drejtimin e Feronikelit

Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me trajnerin Agim Sopi, Feronikeli ka vendosur që drejtimin e skuadrës t’ia besojë trajnerit nga kryeqyteti, Afrim Toverlani, i njohur për publikun si “Toki”. Ai është ndër trajnerët më të suksesshëm të Superligës së Kosovës dhe po rikthehet në skuadrën nga Drenasi pas trofeve të fituar në sezonet 2014/15 dhe 2015/16.

Afrim Toverlani ka lindur në Prishtinë, më 17 janar 1967 dhe pati një karriere të bujshme si futbollist, me Prishtinën dhe Flamurtarin.
U paraqit edhe me Përfaqësuesen e Kosovës në ndeshjen e vitit 1993, në miqësoren ndaj Shqipërisë, që atë kohë u cilësua si ndeshje jozyrtare. “Toki”, pas karrierës si futbollist nisi atë të trajnerit, duke fituar gjithsej 6 trofe në Kosovë.

Ai u shpall Kampion i Kosovës tri herë me Prishtinën gjatë sezoneve: 2007/08, 2008/09 dhe 2012/13. Po ashtu me Prishtinë fitoi edhe Kupën e Kosovës gjatë sezonit 2012/13.

Kjo është hera e dytë që Toverlani merr drejtimin e Feronikelit, pasi gjatë viteve 2015-17 arriti të shpallej kampion i Kosovës në sezonin 2015/16 dhe fitoi Kupën e Kosovës në sezonin 2014/15.

Toverlani e merr Feronikelin në vendin e pestë, me 31 pikë, në vendin e 5-të. Gjithashtu skuadra nga Drenasi është kualifikuar në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës si kundërshtar Ballkanit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency