Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare/ Afrimi i parë për sezonin e ri, Leipzig firmos me kapitenin

Leipzig ka kryer përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. Nënkampionët e Gjermanisë kanë zyrtarizuar afrimin e portierit Janis Blaswich nga holandezët e Heracles, ekip ku mban edhe shiritin e kapitenit.

30-vjeçari po luan sezonin e katërt dhe të fundit në Eredivisie, teksa më parë ka luajtur në Bundesliga me M’Gladbach, klub edhe nga ka dalë si futbollist. Fakti që në verë del lojtar i lirë i ka mundësuar Blaswich të firmosë me Leipzig.

“Gardiani” do të jetë pjesë e nënkampionëve deri vitin 2025, aventurë të cilën do e fillojë më 1 korrik. “Janis po shkëlqen si kapiten prej 4 vitesh në Holandë. Ai është një portier inteligjent, do të përfitojmë nga personaliteti dhe eksperienca e tij”, deklaroi trajneri i portierëve të Leipzigut, Frederik Gossling.

Blaswich ndihet i lumtur për këtë hap në karrierë. Pas firmës në kontratën e re, ai deklaroi: “Jam shumë i lumtur që do të bashkohem në fund të sezonit me një nga klubet më të mira në Gjermani, mezi po pres të filloj këtë aventurë”.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....