Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Afrimi i shtatë i Tiranës, sulmuesi rivishet bardheblu pas pesë vitesh

Tirana ka prezantuar afrimin e radhës. Kampionët në fuqi të Shqipërisë kanë firmosur me Elvi Berishën, i cili vjen nga Skënderbeu, ekip ku luante prej janarit të vitit 2021.

23-vjeçari nga Fieri luan si sulmuesi i majtë dhe gjatë aventurës në Korçë realizoi 11 gola në total. Berisha ishte pjesë e Tiranës edhe përpara se të transferohej në Spanjë te Leganes pesë vite më parë.

 

Tirana ka zyrtarizuar lojtarin ofensiv në një postim në faqen zyrtare, me Berishën që ka firmosur një kontratë 2-vjeçare. Ky është afrimi i shtatë i bardhebluve, që pak ditë më parë shitën Taulant Seferin në Ukrainë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...