Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Zyrtare/ Ahmet Haliti transferohet te Trepça ’89

Trepça’89 ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me futbollistin e mirënjohur kosovar Ahmeti Haliti.

Haliti i cili njihet për eksperiencën e madhe të tij në futbollin kosovar, do t’i shërbej shumë klubit mitrovivac, pasi kudo që ai luajti, , , dhe , ishte ndër më të mirët. Haliti gjatë karrierës së tij fitoi 5 trofe, prej të cilëve Titull Kampioni, Kupa te Kosovës dhe Superkupë.

Haliti gjithashtu kishte luajtur edhe në Kampionatin shqiptar te Besa Kavajë dhe Bylis Ballsh.

Përveç tij, Trepça ’89 gjatë javës së fundit transferoi edhe portierin Arion Ymeri dhe mbrojtësi Gentrit Dumani./ Nga Artor Shala

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...