Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare, Alex Telles bashkohet me Ronaldon dhe Brozovic te Al-Nassr

Al-Nassr vazhdon nga puna në merkato, ndërsa së fundmi ka zyrtarizuar transferimin e Alex Telles nga Manchester United.

Lajmin e ka bërë publik klubi saudit përmes rrjeteve sociale, ku bën me dije se mbrojtësi brazilian largohet nga “Djajtë e Kuq” për të nisur një rrugëtim të ri, me Al-Nassr me të cilin ka firmosur për dy sezone.

Lexo edhe:

Te Al-Nassr, Alex Telles do të bashkohet me Cristiano Ronaldon, me të cilin ka luajtur te Manchester United dhe Brozovic, me të cilin kanë qenë shok skuadre te Inter.

Ndërsa klubi i Manchester United ka arkëtuar 10 milionë euro nga shitja e mbrojtësit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...