Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Alvaro Recoba fillon aventurën e parë si trajner

Alvaro Recoba është një emër që ngjall nostalgji të madhe, sidomos te tifozët e Interit. Ish-sulmuesi i famshëm uruguaian, ka nisur prej kohësh aventurën si trajner.

El Chino u emërua ndihmës trajner i Nacional janarin e vitit të kaluar, klub me të cilin u aktivizua në dy periudha gjatë karrierës si futbollist.

45-vjeçari latin ka vendosur të punojë si trajner i parë, teksa është zyrtarizuar si tekniku i ri i ekipit B të Nacional.

Recoba ka drejtuar seancën e parë stërvitore i ekipit të dytë të Nacionalit, që garon në divizionin e tretë të futbollit uruguaian.

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...