Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, Ancelotti shkarkohet nga Bayern. E pason Willy Sagnol

Carlo Ancelotti nuk është më trajner i Bayern Munchen. Vendimi është marrë ditën e sotme, pas një reflektimi të gjatë në lidhje me humbjen e thellë ndaj PSG-së, mbrëmjen e të mërkurës. Drejtimin e klubit do ta marrë Willy Sagnol, ish mbrojtësi francez i Bayern në vitet 2000-2009. Nga vera e 2017-ës Sagnol ishte rikthyer në klubin gjerman, në pozicionin e menaxherit të klubit.

“Që nga fillimi i sezonit, performanca e ekipit të Bayenn nuk ka qenë në lartësinë e duhur dhe në përputhje me pritshmëritë dhe synimet tona, ndaj kemi vendosur të ndërpresim marrëdhënien me trajnerin Ancelotti”, thuhej në komunikatën e Bayern.

Bayern u mposht nga Paris 3-0 dhe pas ndeshjes Ancelotti u përball me një sërë reagimesh aspak positive të Rumeniges, por edhe të sulmuesit holandez Arjen Robben.Fillimi i vështirë i sezonit dhe raportet e tensionuara me një pjesë të futbollistëve të ekipit, sollën edhe krisjen mes Ancelottit dhe drejtuesve gjermanë, që pasditen e sotme vendosën të shkarkojnë teknikun italian.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...