Kombëtare

Zyrtare, Andi Lila largohet nga Pas Giannina

Andi Lila është një lojtar i lirë në treg. Pas 7 vitesh e gjysmë, mbrojtësi i kombëtares shqiptare i cili mund të përshtatet mësëmiri edhe në mesfushë është larguar nga Pas Giannina pasi klubi grek nuk i ka rinovuar kontratën. 33-vjeçari i cili i ka qëndruar besnik skuadrës së Superligës greke gjatë gjithë këtyre viteve, tashmë është detyruar të zgjedhë një destinacion të ri për të vijuar karrierën. Kategoria Superiore është një mundësi e mirë për Lilën i cili mund të vendosë të rikthehet te skuadra e tij Tirana pasi nuk e ka fshehur asnjëherë dashurinë për ngjyrat bardheblu.

Lajmin për largimin e Lilës e ka bërë publik vetë klubi i Pas Gianninës në faqen zyrtare, me klubin helen që e ka falenderuar futbollistin shqiptar për profesionalizmin dhe kontributin e dhënë gjatë këtyre viteve duke i uruar suksese në karrierë. Me Pas Gianninën, Andi Lila ka zhvilluar në total 158 ndeshje duke shënuar dhe 8 gola, ndërkohë që u largua për një periudhë të shkurtër në gjysmën e dytë të sezonit 2014-2015 për të provuar një eksperiencë në Serie A me Parmën, dhe për t’u rikthyer sërish më pas te Pas Giannina.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency