Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare, Andrea Pirlo shkarkohet nga posti i trajnerit të Fatih Karagumruk

Andrea Pirlo nuk është më trajneri i skuadrës së Fatih Karagumruk.

Në një njoftim përmes kanaleve zyratre klubi turk ka bërë publike “ndarjen” nga Pirlo. Tre ditë para përfundimit të kampionatit, përfundon aventura e italianit në Superligën e Turqisë.

Lexo edhe:

Karagumruk aktualisht është i nënti në renditje dhe ka humbur në dy ndeshjet e fundit, kundër Adana Demirspor dhe Trabzonspor.

“Ne kemi vendosur që të mos vazhdojmë më bashkëpunimin me zotin Pirlo sezonin e ardhshëm dhe i dhamë leje që të largohej nga klubi menjëherë për të na lejuar të planifikojmë të ardhmen. Jemi të kënaqur me kohën e kaluar së bashku, e falënderojmë dhe i urojmë më të mirat. per te ardhmen.”-thuhet në komunikatën e Fatih Karagumruk.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...