Futboll

Zyrtare/ Anglia hap dyert për tifozët, 8000 spektatorë për finalen e Carabao Cup

Prej më shumë se një viti dyert e stadiumeve janë të mbyllura për tifozët për shkak të situatës së krijuar nga pandemia Covid-19, megjithatë me nisjen e procesit të vaksinimit, po afrohet gjithmonë e më shumë data kur spektatorët të mbështesin sërish skuadrat e tyre të zemrës nga shkallët e tribunave.

Një nga vendet që ka avancuar më shumë me procesin e vaksinimit është Anglia dhe qeveria e vendit atje ka dhënë miratimin zyrtar që të hapen dyert e stadiumit “Wembley” më 25 prill, me rastin e finales së Carabao Cup, mes Manchester City-t dhe Tottenhamit.

Lajmin e ka dhënë vetë klubi londinez nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku sqaron se është miratuar tashmë prania e 8000 tifozëve në shkallët e “Wembley”-t, ose e 10% të kapacitetit të plotë të stadiumit.

Në deklaratë thuhet gjithashtu se ende nuk është vendosur si do të përzgjidhen tifozët që do të lejohen të ndjekin ndeshjen nga shkallët e stadiumit, pasi qeveria britanike ka propozuar që të futen vetëm ata që kanë arritur të vaksinohen.

Ky do të jetë edhe një test paraprak, para se të lejohet prania e tifozëve edhe në stadiume të tjera, si dhe të rritet përqindja të paktën deri në masën 30%, që është edhe synimi kryesor i UEFA-s për ndeshjet e Kampionatit Europian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency