Eredivisie

Zyrtare, anulohet sezoni në Eredivisie, titulli mbetet vakant!

Anulohet përfundimisht sezoni futbollistik 2019-2020 në një prej ligave më të rëndësishme në Europë. Vendimi i qeverisë holandeze për të mos lejuar deri në datën 1 shtator zhvillimin e asnjë aktiviteti sportiv për shkak të emergjencës nga koronavirusi, ka sjellë shtyrjen zyrtarisht të këtij edicioni të Eredivisies. Titulli do të mbetet vakant me Ajaxin dhe Az Alkamaarin dy skuadrat kryesuese që duhet t’i bëjnë llogaritë me edicionin pasardhës. Në këtë sezon nga kategoria nuk do të bjerë asnjë skuadër me Den Haag, Fortuna Sittard dhe RKC Walwijk që kanë përfituar nga anulimi i kampionatit, ndërkohë që nga ky vendim i qeverisë holandeze penalizohen skuadrat e ligës së dytë që nuk do të ngjiten dot në elitë përfshirë këtu edhe Cambuur që kryesonte me 11 pikë avantazh nga ndjekësja më e afërt.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency