Basketboll

Zyrtare, anulohet sezoni në Euroleague dhe Eurocup!

Basketbolli europian vendosë të ndalë gjithçka për shkak të pandemisë së koronavirusit. Të ndërprera që nga 12 marsi Euroleague e basketbollit dhe EuroCup janë anuluar përfundimisht. Zyrtarizimi ka ardhur pas asamblesë që është mbajtur këtë të hënë në të cilën Jordi Bartomeu u ka propozuar 11 skuadrave të autorizuara(Real Madrid, Barcelona, Baskonia, Panathianaikos, Olympiacos, Fenerbahce , Efes, CSKA, Maccabbi Tel Aviv, Armani Milano, Zalgiris Kaunas) për të mbyllur përfundimisht garën.

Një vendim i marrë edhe për shkak se është kritikuar shumë plani B që ishte propozuar dhe që do të bënte të mundur zhvillimin e 54 ndeshjeve të mbetura të sezonit të rregullt dhe dhe sfidat play off ndërmjet 8 skuadrave të vetme, me ndeshje teke në një arenë të vetme nga 4 deri në 26 korriku. Tre opsionet ku do të luheshin sfidat ishin Beogradi dhe dy qytetet lituaneze Kaunasi dhe Vilnius. Një vendim i pritur ky për anulimin e sezonit edhe për faktin se të shtunën shumë lojtarë patën një konferencë me video-call me Jordi Bartomeun dhe shprehën qëndrimin e tyre duke u shfaqur bindjen për anulimin e sezonit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency