Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare, “Apache” trajner i përhershëm: Tani do të vihet re dora ime

Carlitos Tévez rinovoi këtë të premte kontratën e tij me Independienten deri në vitin 2026. Nga trajner i përkohshëm, ish-sulmuesi i skuadrave më të njohura në Europë (City, Man. United, Juventus) bëhet i përhershëm, pasi shmangu rënien nga kategoria.

Tevez tani do të bëjë planifikimin për vitin 2024 dhe premton të ndërtojë një skuadër sipas imazhit të tij.

“Është hera e parë që bëj një skuadër, dora ime do të vihet re më shumë se kurrë”, premtoi “Apache”, duke u dhënë garanci drejtuesve të Independientes:

Lexoni edhe:

“Po punojmë me një plan shumë serioz, ambicioz dhe afatgjatë.”

Në 13 ndeshjet në krye të komandës teknike të Independientes, Carlitos Tévez shënoi 5 fitore, gjashtë barazime dhe dy humbje.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...