Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Zyrtare, Ardian Nuhiu merr drejtimin e Shkëndijës

Ardian Nuhiu është zyrtarizuar këtë të hënë në krye të skuadrës së Shkëndijës.

Siç paralajmëroi “SuperSport” pak javë më parë, stoli i “kuqezinjëve” iu besua Nuhiut.

Lexo edhe: 

Shkëndija dhe trajneri 44 vjeçar kanë firmosur kontratë 2 vjeçare, me Nuhiun që do të nisë menjëherë detyrën e re.

“Ndjehem shumë mirë që jam këtu. Nëse si futbollist arrita që vitin e parë të fitojmë titull, atëherë edhe projekti të cilin e kemi shpalosur këto ditë që kemi biseduar me drejtuesit ka qenë realisht bindës. Personalisht jam gati për këtë sfidë të re. Do të ndërtohet një skuadër shumë e fortë për të qenë gati në sfidat në Evropë, pastaj të futemi në kampionat”,-është shprehur Ardian Nuhiu, pas firmosjes së kontratës me kuqezinjtë.

Shkëndija e Tetovës me trajner të ri, gati nënshkrimi me ish-kampionin e Kosovës

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...