Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare/ Arsenali rinovon me Martinellin, Arteta: Talent i madh

Arsenali zyrtarizon rinovimin me Gabriel Martinellin, sulmuesin e talentuar brazilian. Me anë të një komunikate zyrtare, klubi londinez njofton zgjatjen e kontratës me 21-vjeçarin deri në vitin 2027.

Martinelli ka nisur sezonin e katërt me Gunners, dhe deri tani numëron 111 ndeshje. Rreth rinovimit të sulmuesit të majtë, trajneri Mikel Arteta deklaroi: “Jemi të lumtur që Martinelli firmosi një kontratë të gjatë.

Tifozët e dallojnë kualitetin dhe energjinë e tij sa herë që vesh fanellën e Arsenalit. Ai është i njëjti edhe në stërvitje, me punën e tij të palodhur dhe vlerat pozitive.

Gabi është ende i ri. Jemi të emocionuar të vazhdojmë të zhvillojmë talentin e tij të madh dhe mezi po presim ta shohim të performojë me Arsenalin në vitet e ardhshme”, deklaroi Arteta.

Arsenali po dominon Premier League këtë sezon dhe është në rrugën e duhur për fitimin e titullit. Pas Martinellit, drejtuesit e klubit duan të rinovojnë me Bukayo Saka dhe William Saliba.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....