Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Asnjë gol në kryeqytet, Tirana ndahet me sulmuesin

Tirana ka ndërprerë bashkëpunimin me Richardo Danson. Sulmuesi i majtë u bë pjesë e bardhebluve në tetorin e vitit 2020 dhe nuk ia doli të shënojë asnjë gol gjatë aventurës në kryeqytet.

21-vjeçari ganez kishte kontratë deri në vitin 2024, por këtë sezon ka përfituar 26 minuta aktivizim në Abissnet Superiore. Fakti që Orges Shehi nuk e kishte në plane ka sjellë largimin e tij.

Klubi i Futbollit Tirana njofton ndërprerjen e kontratës me lojtarin Richard Danso. Sulmuesi i cili iu bashkua ekipit në Tetor të vitit 2020 ka pranuar ndërprerjen me konsensus të bashkëpunimit”, lexohet në komunikatën zyrtare të 25 herë kampionëve të Shqipërisë.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...