Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare/ Aston Villa rinovon me “yllin” e skuadrës

Rinovim tek Aston Villa. Klubi nga Birmingemi ka njoftuar tifozët për zgjatjen e bashkëpunimit me Leon Baileyn.

32 mln euro pagoi Aston Villa te Bayer Leverkusen në gushtin e vitit 2021 për të siguruar shërbimet e sulmuesit të majtë.

26-vjeçari nga Xhamajka (28 ndeshje dhe 5 gol me Kombëtaren) është një nga lojtarët më të rëndësishëm tek ekipi i Unai Emery.

Lexoni edhe:

Bailey numëron 10 gola dhe 9 asiste në të gjithë kompeticionet deri në këtë fazë të sezonit.

Aston Villa renditet në vendin e pestë në Premier League, duke qenë për momentin vetëm një pikë larg zonës Champions.

Ndërkohë, skuadra e Emery ka siguruar kualifikimin në raundin e 1/8-ve në Conference League.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...