Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare/ Aubameyang firmos me Chelsea-n, numri që do mbajë sulmuesi te “blutë” e Londrës

Pierre-Emerick Aubameyang është zyrtarisht lojtar i Chelsea-t.

Sulmuesi kaloi nga Barça te londinezët për 12 milionë euro plus Marcos Alonson në këmbim.

Duke folur pas kalimit te Chelsea, Aubameyang tha: “Ndihem i nderuar që jam pjesë e kësaj skuadre dhe mezi po pres të luaj.”

Nga postimet e Chelsea-t në rrjetet sociale mësohet edhe që 33-vjeçari do mbajë fanellën me numrin 9.

Aubameyang kaloi në janar te Barcelona dhe i ndihmoi shumë katalanasit në një nga momentet më të vështira të historisë së tyre, por me afrimet e reja, ku kryeson ai i Robert Lewandowskit, 33-vjeçari nuk pa më hapësira të mjaftueshme te skuadra e Xavit, ndaj dhe pranoi rikthimin në Premier League.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...