Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Zyrtare/ Bayer Leverkusen “rrëmben” një nga lojtarët më të mirë të Girona-s

Bayer Leverkusen ka nisur nga puna për t’u përforcuar për sezonin e ardhshëm, me kampionët e Gjermanisë që kanë si qëllim të ruajnë titullin e Bundesliga-s.

Përmes rrjeteve sociale klubi i Leverkusen bën me dije se ka firmosur deri në 2029-ën me Aleix Garcia-n.

Lexo edhe:

26-vjeçari ishte një nga emrat më rëndësishëm në sezonin e fundit të Girona-s në kampionatin spanjoll, me këta të fundit që duhet theksuar që patën një rrugëtim goxha të mirë.

“Aleix Garcia është një lojtar me aftësi të jashtëzakonshme strategjike, pasimet e tij janë jashtëzakonisht të sakta dhe ai luan me vizion të madh”,-deklaroi Drejtori Sportiv i Bayer Leverkusen Simon Rolfes.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...