Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare/ “Befasues progresi im”, Leverkusen rinovon me talentin gjerman

Rinovim shumë i rëndësishëm te Bayer Leverkusen, që sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e grupeve të Champions League. “Aspirinat” kanë blinduar një nga yjet e skuadrës.

Drejtuesit e klubit gjerman kanë gjetur akordin me Florian Wirtz, i cili ka firmosur kontratën e re që do e mbajë te Leverkusen deri në vitin 2027.

19-vjeçari, i cili shtatorin e vitit të kaluar debutoi me kombëtaren gjermane, e mbylli sezonin e fundit me 10 gola dhe 14 asiste.

Disa klube të njohura europiane kanë shfaqur interesin e tyre për mesfushorin ofensiv, por karriera e tij do të vazhdojë në Bundesliga.

Shokët e skuadrës janë shkaku kryesor pse ndihem shumë rehat këtu dhe që gjithçka po më shkon mbarë.

Nga këndvështrimi im, zhvillimi në dy vitet e fundit ishte pothuajse befasues dhe sigurisht i paparashikueshëm në këtë formë.

Nuk mund të qëndroj pa falënderuar skuadrën për këtë gjë”, deklaroi Florian Wirtz, një nga talentet më të mëdhenj të futbollit gjerman.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...