Serie A

Zyrtare/ Borini largohet nga Milani, por mbetet në kampionatin italian

Pas një periudhe të gjatë në hije, Fabio Borini i ka dhënë lamtumirën Milanit, për të mbetur sërish në kampionatin italian, por këtë herë do të veshë fanellën e klubit të Veronës.

Zyrtarizimi ka ardhur mesditën e sotme me Borinin që është lënë i lirë nga Milani, duke qenë se nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Pioli dhe se kishte kontratë të vlefshme deri në fund të sezonit.

Ka qenë vetë klubi kuqezi që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka njoftuar përmbylljen e marrëveshjes dhe ka falënderuar lojtarin për kontributin e dhënë.

Fabio Borini iu bashkua Milanit në verën e vitit 2017 dhe gjatë këtyre dy sezoneve ka luajtur 51 takime, duke shënuar edhe 4 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency