Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare/ Bournemouth huazon mbrojtësin e Romës

Bournemouth ka njoftuar transferimin e Matias Vina nga Roma.

Mbrojtësi uruguaian arrin në formë huazimi për 6 muaj me të drejtë blerjeje dhe pjesën tjetër të sezonit do të luajë në Premier League.

“Jemi të lumtur të njoftojmë nënshkrimin me mbrojtësin e krahut të majtë, Matias Vina, i cili vjen në formë huazim fillestar gjashtë mujor nga Roma” – shkruan Bournemouth

25-vjeçari u transferua verën e vitit 2021 nga Palmeiras te Roma, por këtë sezon u zhduk nga harta e Mourinho-s dhe tani do të provojë të rigjejë vetëveten.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...