Basketboll

Zyrtare, caktohet data e rinisjes së NBA-së

Tashmë është zyrtare: sezoni i NBA-së rifillon më 31 korrik në një vend të vetëm, në resortin Disney World në Orlando. Vendimi u ratifikua gjatë mbledhjes së Bordit të Guvernatorëve, ku 30 pronarë të NBA-së pranuan propozimin e komisarit Adam Silver, që kërkonte 3/4 e votave për të kaluar.

Është rënë dakord për formatin 22-ekipësh në vend të 30. Do të jenë nëntë ekipet e para të Konferencës së Lindjes (Milwaukee, Toronto, Boston, Miami, Indiana, Philadelphia, Brooklyn, Orlando dhe Washington) dhe 13 të parat nga Konferenca e Perëndimet (LA Lakers, LA Clippers, Denver, Utah, Oklahoma City, Houston, Dallas, Memphis, Portland, New Orleans, Sacramento, San Antonio dhe Phoenix).

Playoff-et do të zhvillohen në gusht, me finalet që pritet të mbyllen brenda 12 tetorit. Data e fillimit të sezonit tjetër është caktuar, megjithëse përkohësisht, 1 dhjetori. Drafti i vitit 2020 do të organizohet më 15 tetor.

Ekipet (secili në qytetin e tij) do të kryejnë një javë kamp trajnimi në fillim të korrikut (nga 30 qershor), përpara se të transferohen në Orlando më 7 korrik. Të gjithë lojtarët do të kryejnë kontrolle të vazhdueshme shëndetësore dhe pjesa e mbetur e turneut do të luhet pa tifozë, në Kompleksin Sportiv të Sporteve në Espn Wide, brenda Disney World, në tri arena, që i lejojnë NBA-së të programojë 6 ndeshje në ditë pa i penguar skuadrat të stërviten. Lojtarët do të testohen në hyrje dhe para çdo ndeshjeje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency