Premier League

Zyrtare, Cavani qëndron te Man.United, rinovon edhe për 1 vit!

Merr fund ëndrra e drejtuesve dhe tifozëve të Boca Juniors për të parë Edinson Cavanin të mbajë veshur fanellën e Xenezies që këtë verë. El Matador ka vendosur të qëndrojë te Manchester United pasi ka vendosur të rinovojë zyrtarisht kontratën e tij me Djajtë e Kuq edhe për një tjetër sezon. Forma e mirë që ka treguar Cavani sidomos në javët e fundit teksa ka arritur të realizojë 8 gola në 7 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet ka bindur drejtuesit e Djajve të Kuq t’i ofrojnë një kontratë të re 1-vjeçare me pagë më të përmirësuar ekonomikisht me Cavanin që nga 200 mijë sterlina në javë që përfitonte këtë sezon do të kapte shifrën e 250 mijë sterlinave në javë, sezonin e ardhshëm. Vetë lojtari u shfaq shumë i lumtur për zgjatjen e bashkëpunimit me Manchester United.

“Gjatë sezonit kam grumbulluar një dashuri të madhe për këtë klub dhe gjithçka përfaqëson. Ndjej një lidhje të fortë me shokët e ekipit dhe stafin. Ata më motivojnë çdo ditë dhe e di se së bashku mund të arrijmë gjëra të veçanta. Kam ndjerë besimin e trajnerit që ditën e parë që erdha. Si lojtar ai besim të jep mundësinë të luash në mënyrë perfekte futboll dhe e falënderoj për këtë. Jam i prekur për faktin që tifozët duan të qëndroj dhe do jap gjithçka që t’i bëj të lumtur me paraqitjet e mia në fushë. Akoma nuk kam provuar të luaj para tifozëve në Old Trafford dhe mezi pres ta bëj”, theksoi Edinson Cavani.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency