Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare, Chelsea firmos për shtatë vite me Fofana-n

Wesley Fofana është lojtari më i ri Chelsea-t. “Blutë” e Londrës zyrtarizuan sot afrimin e mbrojtësit 21-vjeçar, i cili ka firmosur një kontratë 7-vjeçare.

Me të përfunduar nënshkrimin e tij, Fofana tha: “Dy ditët e fundit kanë qenë shumë të rëndësishme për mua dhe jam shumë i lumtur. U stërvita këtë mëngjes me ekipin dhe është një ëndërr e bërë realitet për mua.  Unë jam këtu për të fituar trofe, Champions League, Premier League, FA Cup, Carabao Cup, gjithçka. Kam ardhur këtu për të fituar dhe klubi është ndërtuar për të fituar trofe, kështu që unë jam këtu për këtë qëllim.”

Fofana u ble nga Leicester City për shifrën e 70 milionë paundve plus bonuset.

Kështu me afrimet e Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella dhe së fundmi Wesley Fofana gjatë, të tre të ardhur te Chelsea gjatë kësaj vere, mbrojtja e Thomas Tuchel bëhet e pakalueshme.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...