Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zyrtare/ Cilësohet si Messi i ri, Barcelona firmos me adoleshentin e talentuar

Barcelona ka siguruar një përforcim me vlera për të ardhmen. Klubi katalanas ka prezantuar Fabio Blanco, 17-vjeçarin spanjoll që vjen nga Eintracht Frankfurt.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Adoleshenti i talentuar aktivizohet si sulmues i djathtë, ai ka firmosur deri në vitin 2024 me Barcelonën dhe për momentin do të luajë me ekipin B.

Në marrëveshjen e arritur mes palëve është rënë dakord që Blanco të ketë një klauzolë shitje për shumën e 100 milionë eurove.

Djaloshi nga Almeria u aktivizua këtë sezon me ekipin e dytë të Eintrachtit, duke gjetur dy herë rrugën e rrjetës në tetë ndeshje të luajtura.

Blanco ka luajtur me kombëtaret U15, U16 dhe U18 të Spanjës, teksa është grumbulluar por nuk ka debutuar me Spanjën U19.

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...