Merkato

Zyrtare/ Courtois në Madrid, Kovaçiç në Londër

Pavarësisht një ambienti aspak të qetë, me lojtarë të larguar dhe të tjerë që duan të largohen, Reali i Madridit ka arritur të bëjë një goditje të bujshme në merkato.

Klubi madrilen ka siguruar shërbimet e portierit belg, Thibaut Courtois, i cili do të nisë kështu një eksperiencë në kampionatin spanjoll, pasi nënshkroi një kontratë 6-vjeçare me skuadrën e Lopeteguit.

Pas shumë diskutimesh dhe një rezistence shembullore nga ana e Chelseat, më në fund londinezët pranuan të marrin 35 milionë euro dhe të heqin dorë nga portieri, kontrata e të cilit skadonte verën e ardhshme.

“Doreza e Artë” e botërorit “Rusi 2018” kishte kërkuar me ngulm largimin drejt Madridit, për të qenë pranë fëmijëve të tij, që jetojnë në Spanjë, me ish bashkëshorten.

Po mbrëmjen e sotme u zyrtarizua edhe huazimi i mesfushorit kroat të Realit, Matteo Kovaçiç, pikërisht te Chelsea. Edhe kroati kishte kërkuar largimin nga Los Blancos, pasi kërkonte një skuadër që do t’i garantonte më shumë minuta në dispozicion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency