Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Coutinho kthehet në shtëpi pas 14 vitesh, huazohet te Vasco da Gama

Sulmuesi brazilian Philippe Coutinho rikthehet në “shtëpi” pas 14 vitesh.

Përmes një publikimi në faqen zyrtare, Aston Villa njoftoi kalimin e 32-vjeçarit në formë huazimi te Vasco da Gama për një sezon, klubi ku sulmuesi është rritur.

Lexo edhe: 

“Është një ndjenjë lumturie, gëzimi dhe ankthi të madh. Kam jetuar jashtë vendit për një kohë të gjatë, kështu që është me të vërtetë ndjenja e të ardhurit në shtëpi, në vendin ku jam rritur, në vendin që dua, në klubin që dua. Të gjithë e dinë, sidomos familjen time, sa i lumtur jam dhe të gjithë janë të lumtur që jam kthyer”,- tha sulmuesi pas zyrtarizimit të transferimit.

Philipe Coutinho u transferua nga Barcelona te Aston Villa në 2022-shin dhe ka kontratë me klubin anglez deri në verën e 2026-ës.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...