Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare, Daniel Farke merr drejtimin e Leeds United

Leeds United ka zgjedhur trajnerin me të cilin nisë sezonin në Championship pas rënies nga Premier League sezonin e fundit.

Ishi u Borussia Monchengladbach, Daniel Farke ka firmosur një kontratë 4-vjeçare.

Lexo edhe: 

Kjo është eksperienca e dytë e trajnerit gjerman në futbollin anglez pas një qëndrimi të gjatë në Norwich, me të cilin u ngjit dy herë në Premier League në vitin 2019 dhe 2021.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...