Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ David Silva në super formë, rinovon kontratën me klubin bask

David Silva i dha fund aventurës me Manchester City në verën e vitit 2020 për të vazhduar karrierën në La Liga me Real Sociedad.

Mesfushori fantazist, i cili ka bërë shumë mirë në këto dy sezone me skuadrën baske, ka vendosur të rinovojë kontratën.

Drejtuesit e Real Sociedad kanë arritur akordin me 36-vjeçarin për të vijuar bashkëpunimin deri në vitin 2023.

David Silva ka veshur 125 herë fanellën e Spanjës (37 gola), teksa këtë sezon numëron 1 gol dhe 4 asiste me Sociedad.

Lojtari iberik fitoi 14 trofe gjatë 10 viteve me Manchester City, ndërsa me kombëtaren spanjolle 1 Kupë Bote dhe 2 Europianë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...