Merkato

Zyrtare/ Dy talentet e Skënderbeut transferohen në kampionatin kroat

Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi dy talentët e Skënderbeut janë transferuar zyrtarisht në kampionatin kroat duke bërë hapin cilësor në karrierë. Për 3 sezonet e ardhshme dy talentet do të luajnë me Varazdin klub që militon në elitën e futbollit kroat dhe në 3 javët e para të kampionatit ka grumbulluar 4 pikë. Kë rënë poshtë pistat Sturm Graz dhe Boavista për dy futbollistët, me presidentin Ardjan Takaj që i ka lënë të lirë të largohen për te Varazdin pa fituar asgjë për mometin por Skënderbeu ka ruajtur përqindje të kartonit të dy futbollistëve dhe në rast shpërthimi me kroatët e Varazdin, korçarët do të fitojnë shifra të larta në rast rishitjeje në të ardhmen. Takaj ka shumë besim se Pëllumbi dhe Elezi do të shkëlqejnë në Kroaci ashtu siç kanë bërë edhe shqiptarët e tjerë që janë transferuar aty nga kampionati shqiptar si për shembull Uzuni dhe shpreson të fitojë shifra të larta në të ardhmen nga shitja e tyre. Panorama Sport ka siguruar edhe foto të lojtarëve duke firmosur me Varazdin dhe duke pozuar me fanellën e klubit të tyre të ri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency